Закони про тонування скла автомобілів в Україні чіткі та суворі, з упором на збереження прозорості та видимості. Тонування дзеркал суворо заборонено, і нещодавно водіям було направлено нагадування про правові норми та пов'язані з ними штрафи за порушення.

Відповідно до Правил дорожнього руху (п. 31.4.7) експлуатація транспортного засобу зі скляним покриттям, що закриває огляд водія або погіршує його прозорість, категорично забороняється. До наслідків порушення цього правила відносяться:

Перше порушення:

Штраф: 340 гривень (частина 1 статті 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Повторне порушення протягом року:

Більш серйозні наслідки, такі як заборона на керування транспортним засобом терміном від 3 до 6 місяців або адміністративний арешт терміном від 5 до 10 діб (ч. 4 ст. 121).

Штрафи накладаються в залежності від ступеня тонування.

Штрафи застосовуються за світлопропускання менше 75% для вітрового скла та менше 70% для іншого скла. Важливо відзначити, що ці штрафи можуть бути застосовані лише в тому випадку, якщо патрульний зможе продемонструвати зниження світлопроникності за допомогою спеціального пристрою, а не покладатися лише на візуальну оцінку.

Щоб уникнути штрафних санкцій, водіям із тонованим склом слід отримати сертифікат світлопроникності на сертифікованому СТО. Цей документ є доказом відповідності стандартам і може допомогти запобігти непорозумінням з правоохоронними органами. Дотримання цих правил має важливе значення для безпеки дорожнього руху та дотримання правил дорожнього руху.

Нагадаємо, змусили подати списки до ТЦК: будуть наслідки та покарання

Раніше «Українці» повідомляли, всіх водіїв терміново попередили: штрафів з 1 січня буде більше

Як повідомляли «Українці», Оля Цибульська заявила про бажання піти на фронт захищати Україну: Потап, Винник та Яма "перевернуться" за кордоном