Від початку 2024 року в Україні відбулися значні зміни, які відчутно позначаться на житті громадян, особливо у малих населених пунктах. З 1 січня для торгівців у селах та селищах, де проживає від 5 до 25 тисяч людей, стало обов'язковим використання платіжних терміналів.

До цього часу безготівковий розрахунок був доступним переважно у містах, де можна було сплачувати за товари та послуги за допомогою карток або смартфонів з NFC-технологією. Тепер же ця можливість поширюється і на менші населені пункти.

В Україні було прийнято рішення про щорічне зниження порогу для введення обов'язкового безготівкового розрахунку. У 2023 році цей поріг стосувався міст з населенням понад 25 тисяч осіб. А з нового року – він поширюється на місцевості з населенням від 5 до 25 тисяч осіб.

З 2025 року майже всі підприємці будуть зобов'язані використовувати електронні засоби розрахунку, оскільки поріг буде знижено до населених пунктів з чисельністю до 5 тисяч осіб. Мета уряду полягає в тому, щоб кожен споживач мав можливість розрахуватися онлайн, що є зручним та безпечним, адже немає потреби носити з собою велику суму готівки.

За інформацією податкової служби, це правило поки що не стосується територій, які перебувають у зоні активних бойових дій.

Варто згадати, що з 1 січня також набрали чинності два важливих нововведення в сфері оплати праці. Тепер мінімальна зарплата для працівників зросла.