Заточення ножа необхідне для підтримки його ефективності на кухні. Хоча для цієї мети часто використовують спеціальне обладнання, є зручний трюк, який можна використовувати і без точилки. Ось покрокове керівництво:

Необхідні матеріали:

Керамічний посуд (перевернутий верх ногами на рівній поверхні).

Процедура:

Крок 1: поставте керамічну посудину вгору дном на плоску робочу поверхню, оголюючи край неглазурований.

Крок 2: виберіть ніж, який хочете заточити, та тримайте його за ручку. Прикладіть лезо до неглазурованого краю керамічного посуду під кутом від 30 до 45 градусів. Повільно потягніть кінчик ножа вздовж керамічного краю, рухаючись від ручки до кінчика леза.

Заточування ножів
Заточування ножів

Крок 3: повторіть процедуру 5-10 разів, забезпечуючи постійний кут. Потім переверніть лезо і заточіть інший бік ножа. Якщо метод ефективний, ви можете помітити темну мітку на дні посуду – ознака того, що кераміка шліфує дрібні шматочки металу.

Продовжуйте процес, доки лезо не досягне бажаного рівня гостроти. Після цього ножа рекомендується промити, щоб видалити залишки металу, а потім протерти лезо рушником.

Цей метод, зроблений своїми руками, може стати швидким та ефективним рішенням, якщо у вас немає доступу до спеціалізованих інструментів для заточування. Пам'ятайте про рекомендовані кути нахилу для різних типів ножів – 55–70 градусів для столових ножів та 30–35 градусів для побутових ножів.

Нагадаємо, матча замість кави: головні плюси та відмінності "модного" напою

Раніше «Українці» повідомляли, Ксенія Мішина зіткнулася з агресивною росіянкою за кордоном: "Закрий рот, деб*лка"

Як повідомляли «Українці», навіть тут ціни підняли: отримати найголовніші документи в Україні буде витратно