Комітет національної безпеки ухвалив рішення щодо законопроєкту, який стосується удосконалення порядку використання військового обліку та набуття статусу ветерана війни.

Згідно з інформацією від народної депутатки Ірини Геращенко, новий Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних і резервістів буде належати Міністерству оборони України.

Цей законопроєкт має на меті створення ефективного та адекватного реєстру військовозобов’язаних, резервістів і призовників, а також спрощення процесу отримання статусу учасника бойових дій для ветеранів, які нині зіштовхуються з бюрократичними труднощами.

Геращенко вказала на деякі проблемні аспекти проєкту, зокрема, надмірне збирання персональних даних, що може суперечити правам громадян. На її думку, законопроєкт має деякі хиби та протиправні елементи. Вона зазначила, що реєстр не буде включати відомості про виїзд за кордон та повернення до України, а також інші чутливі дані, які можуть дозволити ідентифікувати призовника, військовозобов’язаного або резервіста.

Також, за словами Геращенко, вдалося відхилити пропозицію щодо збору інформації про членів сім'ї осіб, що вносяться до реєстру. Це рішення відображає зусилля забезпечити баланс між потребами національної безпеки та захистом особистих прав і свобод громадян.