В Україні є пропозиція запровадити додатковий податок на придбання нових айфонів для задоволення фінансових потреб мобілізації. Така пропозиція походить від народного депутата Роксолани Підласа, яка згадала його під час всенародного телемарафону.

Ідея включає обговорення підвищення податків, приділяючи особливу увагу ПДВ як на імпортовані, так і на вітчизняні товари, а також прибутковому податку з населення, який включає військовий збір.

"Ми можемо говорити про підвищення податків. Зараз такі розмови ведуться Ви знаєте, що два найбільших податки, які джерелами утворення бюджету, є ПДВ (як імпортне та вироблені всередині країни товари) та податок на доходи фізичних осіб, який включає військовий збір", - розповіла Підласа.

Податки: скрін з відео
Податки: скрін з відео

Підласа пропонує, щоб особи, які заробляють 20 тисяч гривень і більше, могли сплачувати військовий податок у розмірі 3% замість нинішніх 1,5%. Вона також згадує можливість сплати народними депутатами 5% військового збору на підтримку Збройних Сил.

Крім того, Підласа пропонує ввести податок на розкіш на дорогий імпорт, включаючи дорогі товари, такі як iPhone. Цей податок буде націлений на фізичних осіб, які здатні купувати об'єктивно дорогі товари, і може поширюватися на такі продукти як новий iPhone, особливо якщо він коштує від 60 000 до 70 000 гривень.

"По-перше, це негативно впливає на наш платіжний баланс. По-друге, якщо ти маєш змогу купувати собі об'єктивно дорогі речі, але якщо це новий iPhone, який коштує 60-70 тисяч гривень, то він може оподатковуватися додатковим митом", - наголосила Підласа.

Нагадаємо, пенсіонери у 2024 році житимуть на соцдопомогу замість пенсії: кому навіть не їду не вистачить

Раніше «Українці» повідомляли, готуйте сумки та мішки: обіцяють обвал цін на популярну та багатьма улюблену продукцію

Як повідомляли «Українці», влада хоче скасувати відстрочку від мобілізації по інвалідності: що пропонують натомість