Ціна на паливо залежить від різних факторів, що призводить до частих коливань його вартості. Проте деякі прогнози щодо витрат на сировину можна зробити заздалегідь, що потенційно полегшить водіям. Аналітик «Нафторинок» Олександр Сіренко поділився думкою з цього приводу.

Відповідну інформацію оприлюднили на сайті «clutch»

Сіренко очікує зниження цін на пальне на заправках для українців до кінця цього місяця. Цей прогноз ґрунтується на ключових подіях січня, включаючи зміцнення гривні та прогнозоване зростання цін на нафту. Станом на початок лютого ціни на нафту стабілізувалися на рівні $80 за барель, що передбачає очікуваний середній показник на рівні 46-47 гривень за літр бензину та дизельного палива.

Якщо не відбудеться непередбачених подій, які суттєво вплинуть на ринок упродовж лютого, до кінця місяця очікується падіння цін на три гривні. Аналогічна тенденція очікується щодо цін на автомобільний бензин.

У січні середня ціна на заправці склала 26 гривень за літр, незважаючи на нижчу оптову ціну – менше 20 гривень за літр. Ця націнка є суттєвою. З огляду на всі прогнозовані зниження цін очікується, що ціни на газ знизяться навіть більше, ніж на бензин і дизельне паливо.

Однак, цей позитивний прогноз залежить від відсутності збоїв, особливо потенційних страйків на польському кордоні, що погіршують ситуацію на паливному ринку. У песимістичному сценарії оптові ціни можуть зрости через ці події, подібно до того, що сталося в листопаді 2023 року.

Тим не менш, ймовірність досягнення таких підвищених значень цього разу знижується з огляду на сезонно низький рівень використання, характерний для лютого.

Нагадаємо, уряд хоче відправити пенсіонерів на фронт: "Захищати країну мають усі"

Раніше «Українці» писали, пенсії платитимуть лише до березня: пенсіонерів поставили перед фактом

Як повідомляли «Українці», що в жодному разі не можна дарувати на День святого Валентина: залишитеся без пари