За інформацією Telegram-каналу "Ти ж юрист", як пише "clutch", деяким водіям загрожують штрафи за відсутність в автомобілях аптечки, вогнегасника і знака аварійної зупинки. Проте експерти-правознавці уточнили законність таких покарань.

Правила дорожнього руху наказують водіям мати у своєму транспортному засобі аптечку, працюючий вогнегасник та знак аварійної зупинки. Порушення цих правил найчастіше тягне за собою штраф у розмірі 340 гривень, що накладається поліцією.

Важливо відзначити, що відсутність цих предметів в автомобілі не вважається технічним дефектом, а отже, експлуатація автомобіля без них прямо законом не заборонена.

Отже, штраф за відсутність цих предметів в автомобілі вважається порушенням закону і водії теоретично мають отримати лише попередження від інспекторів.

Проте водіям, які надають послуги з перевезення пасажирів, може загрожувати вищий штраф — 680 гривень за відсутність у автомобілі необхідних речей. У разі повторних порушень їх можуть навіть тимчасово позбавити прав водія на строк від 3 до 6 місяців.

Незважаючи на юридичні нюанси, важливо розуміти, що аптечка, справний вогнегасник та знак аварійної зупинки – це предмети першої необхідності, які потенційно здатні врятувати життя. Всім водіям рекомендується мати ці предмети у своїх автомобілях, щоб бути готовими до непередбачених ситуацій.

Крім того, згідно з інформацією, оскарження штрафів за порушення правил дорожнього руху в суді пов'язане зі сплатою судового мита. Проте деякі категорії громадян звільнено від цього збору, що дає певне полегшення тим, хто намагається оскаржити необґрунтовані штрафи.

Нагадаємо, водії можуть потрапити на великий штраф через документи: зверніть на це увагу

Раніше "Українці" писали, астролог заявила про перемогу України у війні: все може закінчитися зовсім скоро

Як повідомляли «Українці», українців налякали новою масштабною техногенною катастрофою: стосується життів мільйонів