На нещодавньому аукціоні українська монета номіналом 2 копійки 2010 року була продана за вражаючу суму в 21 101 гривню, привертаючи увагу своєю колекційною рідкістю.

Монета, виготовлена ​​на заготівлі номіналом 10 копійок, мала характерний золотий колір, що сприяло її привабливості серед колекціонерів.

На аукціоні, організованому спеціалізованою платформою Violity, було подано 98 заявок, що наголошує на цьому конкретному нумізматичному предметі.

2 копійки за десятки тисяч грн
2 копійки за десятки тисяч грн

Монета, описана як у колекційному стані, без реставрації, має історичне значення. Незважаючи на помітний дефект — незвичайно товстий ободок, що виступає вгорі, витончений до низу, що створює видимість чіпа, — це не зупинило його продаж за 565 доларів.

Цінність монети не обмежується її матеріалом і вагою, вона включає історичну унікальність. Монети, викарбувані на «іноземних» заготовках, як ця 2-копійкова монета, мають високу цінність серед нумізматів через обмеженість випуску та рідкість.

2 копійки за десятки тисяч грн
2 копійки за десятки тисяч грн

Визначення значущості монети часто потребує спеціальних знань, оскільки навіть незначні деталі можуть підвищити її колекційний статус. Доцільно звернутися за оцінкою до знаючих фахівців, доступних через спеціальні групи та публічні сторінки у соціальних мережах.

Важливо, що авторитетні експерти зазвичай не беруть плату за оцінку, розуміючи, що вартість монети може сильно змінюватись або залишатися невизначеною.

Нагадаємо, "Совість спить міцним сном": куди підуть гроші Пінчука та Ахметова?

Раніше «Українці» писали, чи доведеться купувати собі пенсії: скільки потрібно заплатити за "заслужений відпочинок"

Як повідомляли «Українці», ПриватБанк блокує картки за перекази: скільки дозволено і як карають