29 березня вказано у православному календарі як день пам'яті святого Марка Арефуського, єпископа, який жив у Сирії у IV столітті.

Він пережив гоніння за свою християнську віру за правління імператора Юліана Відступника. Святий Марк підтримував побратимів-християн і боровся з єрессю та язичництвом.

За імператора Костянтина Великого він зруйнував численні храми та ідолів, чим викликав гнів язичників, які вимагали грошової компенсації за шкоду. Незважаючи на тиск, святий Марк відмовився і за свої переконання зазнав тортур.

Прикмети на 29 березня включають лебедів, що плавають в озерах, що часто розглядається як провісник теплої весняної погоди, що насувається. Також рясна течія березового соку трактується як передбачення дощового літа, а звук грому вказує на майбутні холоди.

Церковне свято
Церковне свято

Традиційно вважається, що у цей день слід уникати приготування багато страв, щоби зберегти хороше здоров'я. Крім того, не рекомендується сидіти чи відпочивати біля верб, оскільки вважалося, що біля них збираються душі померлих.

Більш того, наші пращури помітили, що гарна погода цього дня віщує прийдешню весну. Вважалося, що якщо молодий чоловік збере березовий сік і закопає ємність після його вживання біля верби, це зміцнить зв'язок між його серцем і коханою.

Нагадаємо, цю валюту більше не приймають: що робити українцям із "неактуальними" банкнотами

Раніше «Українці» писали, як насправді правильно білити дерева навесні: тонкощі, про які ви навіть не знали

Як повідомляли «Українці», коли садити виноград навесні: секрети досвідчених агрономів для солодкого та рясного врожаю