З 18 травня українцям потрібно буде оновити свої дані у ТЦК на протязі 2 місяців, але вже зараз призупинено надання консульських послуг для чоловіків закордоном.

Ряд країн, таких як Польща, Литва висловили свою підтримку Україні та пообіцяли допомогти з поверненням військовозобов'язаних чоловіків на Батьківщину. Але зараз у Польщі розповіли, чи біженці з України зможуть без закордонних паспортів отримати тимчасовий захист.

Україна та Польща, фото з вільних джерел
Україна та Польща, фото з вільних джерел

Міністр внутрішніх справ Польщі Марцін Кервінський заявив, що Варшава планує продовжити захист українських біженців. На сьогодні термін дії спецзакону – до 30 липня. При цьому українці без паспорта також можуть розраховувати на тимчасовий захист. Про це повідомляє польське видання Gazeta.

"Ми знайдемо спосіб, щоб вирішити цю проблему. Нам потрібно діяти мудро та раціонально. Всі речі, які стосуються українців у Польщі, прописані в законах. Ми продовжимо захист для українських біженців, який поки що діє лише до 30 червня" , - заявив Кервінський.

Зазначимо, що глава МВС у Польщі також відповідає за міграційну політику. У рамках своїх компетенцій він заявив, що Варшава захищатиме права біженців і не передаватиме їх особисті дані.

Біженці: скрін з відео
Біженці: скрін з відео

Нагадаємо, що за неявку до ТЦК відберуть не лише машину, а й квартиру? Юристи пояснили тонкощі нового закону про мобілізацію.

Раніше ми повідомляли, що за Польщею Литва готова відправляти українців призовного віку додому: мобілізація за кордоном почалася?