Усі українці бачили багато новин про те, як росіяни легко перетнули кордон на Харківщині та зайняли кілька сіл.

Звичайно, постають питання, чому їм це вдалося, де були оборонні споруди тощо. На це запитання відповів Володимир Зеленський, коли коментував успіхи росіян на Харківщині. Про це він повідомив під час спілкування з журналістами, пише Обозреватель.

Росіяни в Харківській області 10 травня, фото із соцмереж
Росіяни в Харківській області 10 травня, фото із соцмереж

Так, за словами Зеленського, Силам оборони вдалося стабілізувати лінію фронту в Харківській області, де останніми днями окупанти намагалися наступати. Найглибша точка просування загарбників – це 10 км.

Він також розповів, що провів зустрічі з головнокомандувачем ЗСУ Олександром Сирським, командувачем Об'єднаних сил ЗСУ Юрієм Содолем, бригадним генералом ЗСУ Михайлом Драпатим, головою ДПСУ Сергієм Дейнеком, а також з представниками Нацполіції.

"На сьогоднішній день наші Сили оборони стабілізували росіян там, де вони зараз знаходяться. Найглибша точка їхнього просування – 10 кілометрів. На напрямках деяких бригад ворога немає зовсім, просування – і не було. А в нас дуже потужні бригади, я їм вдячний", – зазначив лідер України.

Володимир Зеленський, фото: ukrainci.com.ua
Володимир Зеленський, фото: ukrainci.com.ua

Крім того, Зеленський повідомив, що деякі напрямки посилено окремими батальйонами.

За його словами, перетин росіянами кордону пов'язаний із тим, що не вистачає ППО. Вони на відстані, де мають перевагу, діють авіабомбами, артилерією.

"8 місяців паузи у прийнятті рішень партнерами. Зрозуміло, що нашим воїнам було непросто", - заявив президент.

Зеленський також наголосив, що до фортифікаційних споруд окупантам дійти не вдалося.

"До бетонної лінії оборони ніхто не дійшов, це марення, що там кажуть. Ворог дійшов до першої лінії. Перша лінія – це не межа, там неможливо будувати, бо через відповідну зброю, якою працювали росіяни, наші люди гинули. Вони приблизно там зараз і знаходяться. Це перша лінія, лінія, яку збудували на війні, під постійним вогнем, наші військові", – сказав він.

ЗСУ, фото з вільних джерел
ЗСУ, фото з вільних джерел

Лідер України також розповів, що першу та другу лінію будують військові, а третю лінію збудовано місцевою владою.

Нагадаємо, що Володимир Зеленський показав, чим зайняті військові під час наступу окупантів на Харківщині: "Маємо зірвати".

Раніше ми повідомляли, що Володимир Зеленський розповів про настання росіян на Харківщину, Генштаб підтвердив: "Все залежить від воїнів".