Дослідження, проведені американськими вченими, показують, що обробка червоного м'яса в організмі людей похилого віку може призвести до вироблення шкідливих речовин, що становлять потенційну загрозу їх здоров'ю.

Повідомляється, що в кишечнику людей похилого віку мешкає значна кількість бактерій, що беруть участь у перетравленні червоного м'яса. Цей процес травлення призводить до вироблення речовин, які можуть пошкодити стінки артерій, тим самим збільшуючи ризик таких захворювань, як атеросклероз, хвороби серця і передчасна смерть. При вживанні стейку зі свинини або яловичини кишкові бактерії розщеплюють м'ясо на амінокислоти та інші речовини, що призводить до накопичення надлишкової кількості триметиламіну (ТМАО) у печінці людей похилого віку.

Дослідження показують, що ТМАО шкідливо впливає на кровоносні судини, потенційно підвищуючи ризик когнітивних проблем, таких як збої в роботі мозку, погіршення пам'яті та порушення мислення.

м'ясо на базарі
м'ясо на базарі

Літні люди, які є завзятими споживачами червоного м'яса, можуть зіткнутися з вищим ризиком серцевих нападів та інсультів у порівнянні з тими, хто дотримується дієти вегетаріанської. Крім потенційних судинних порушень, збільшується і можливість зниження розумових здібностей.

Тому передбачається, що у літньому віці люди можуть розглянути можливість утримання чи скорочення споживання свинини та яловичих стейків. У разі проблем зі здоров'ям рекомендується звернутися за консультацією до медичного працівника.

Нагадаємо, в Україні склався дуже сумний розклад: такого не було десятки років

Раніше «Українці» повідомляли, пенсіонерів нарешті почули: виплати чиновникам уріжуть, а простому народу піднімуть

Як повідомляли «Українці», це ще не вистачало: основний і доступний продукт сильно злетів у ціні