У галузі нумізматики, де колекціонери поринають у світ монет, навіть незначні на перший погляд 50-копійчані монети можуть мати значну цінність. Чимало українців часто ігнорують ці монети, вважаючи їх малоцінними.

Однак для проникливих нумізматів окремі різновиди цих 50-копекових монет можуть бути дуже бажаними та приносити значні суми, про що свідчать недавні активності на сайті Violity.

Прикладом такої нумізматичної інтриги є українська монета номіналом 50 копійок, яка нещодавно коштувала на спеціалізованому аукціоні понад 300 доларів, що еквівалентно приблизно 12 тисячам гривень.

Виняткова цінність цієї монети, позначеної як тип 4 AAm, обумовлена ​​її унікальними характеристиками, насамперед опуклим щитом на аверсі та тризубом, який виглядає спресованим.

Цінні 50 копійок
Цінні 50 копійок

Примітно, що початкова оцінка саме цієї 50-копійкової монети розпочиналася лише з 2 гривень. У ході аукціону нумізмати вели енергійну торговельну війну, внаслідок чого вартість монети зросла у 6000 разів у порівнянні з первісною ціною.

Цінні 50 копійок
Цінні 50 копійок

Ажіотаж навколо цієї монети можна пояснити її рідкісним браком, відмінною рисою, що виникла в результаті художнього недогляду при розробці концепції монети. Під час розробки ескізу монети художники ненавмисно затемнили фон і тризуб. Згодом інструмент для карбування, виготовлений у Великій Британії, точно відтворив ці ненавмисні, але дуже затребувані характеристики.

Для тих, хто цікавиться нумізматикою, ці несподівані скарби в області монет номіналом 50 копійок наголошують на історії та цінності, які можна виявити у світі колекціонування монет.

Нагадаємо, грошей на субсидії не буде? Чи чекати на індексацію і чи залишиться допомога на комуналку в 2024 році

Раніше «Українці» повідомляли, пенсіонерам гарантують виплатити по 10 пенсій відразу: хто може отримати надхмарну суму

Як повідомляли «Українці», ПриватБанк "відіжме" всі ваші гроші: спише на шахрайство та копійки не поверне. Це краще знати