Дослідження за участю мишей, яким імплантували клітини нейробластоми людини, дало багатообіцяючі результати у боротьбі з нейробластомою, поширеним раком у плоду, що розвивається.

У дослідженні, проведеному в дитячій лікарні Немурс в Орландо, штат Флорида, використовувався вірус Зіка, який раніше був відомий своїм уповільненням зростання мозку у плоду, що розвивається. Під час дослідження ін'єкція вірусу Зіка призвела до майже повного знищення пухлин у мишей, у своїй ефективність лікування коливалася від 80% до 90%. Одноразова ін'єкція призвела до повного зникнення пухлин без рецидивів та симптомів.

Нейробластома - це тип раку, який виникає з незрілих нервових клітин і який складно лікувати існуючими методами лікування, часто пов'язаний із серйозними побічними ефектами.

Дослідження включало імплантацію мишам клітин нейробластоми високого ризику, що викликають зростання пухлини. Подальше введення немодифікованого вірусу Зіка послідовно призводило до руйнування пухлини без рецидивів.

Примітно, що вірус Зіка не викликав серйозних побічних ефектів у оброблених мишей, а дослідження показало, що нейробластоми, що експресують CD24 білок, особливо сприйнятливі до впливу вірусу. Це відкриття відкриває можливості використання цього у лікуванні різних видів раку.

Хоча методи лікування вірусу Зіка у людей ще не готові до клінічного використання, дослідники оптимістичні щодо того, що випробування на людях можуть розпочатися найближчими роками. Отримані результати є значним прогресом у дослідженнях лікування раку, пропонуючи потенційний інструмент у боротьбі з нейробластомою та іншими типами пухлин.

Важливо відзначити, що інфекції, спричинені вірусом Зіка, у людей зазвичай протікають у легкій формі чи безсимптомно. Це дослідження дає надію на новий підхід до лікування раку, але будуть потрібні подальші дослідження та клінічні випробування для підтвердження його ефективності та безпеки на людях.

Нагадаємо, швидко схуднути – просто і легко: без дієт та занять у тренажерному залі

Раніше «Українці» повідомляли, пенсіонери у 2024 році житимуть на соцдопомогу замість пенсії: кому навіть не їжу не вистачить

Як повідомляли «Українці», рік Дракона принесе вам купу грошей: три знаки Зодіаку, які "потонуть" у багатстві