Очікується, що вартість деяких продуктів борщового набору, зокрема буряків, продовжуватиме зростати через конкретні обставини. Мінфін надає інформацію про українські магазини, в яких споживачі можуть знайти найдорожчі та найдешевші товари, ціни на які варіюються від 16,60 до 19,90 гривень.

Станом на січень ціни за 1 кілограм буряків у різних магазинах такі:

Ашан: 16,60 гривень.

Варус: 16,90 грн

Метро: 17,16 грн.

Мегамаркет: 19,90 грн.

Середня ціна на буряки становить 17,64 гривні. У грудні середня ціна 1 кілограма буряків становила 12,36 гривні.

Буряк
Буряк

Експерти, зокрема Олег Пендин з Економічного дискусійного клубу, прогнозують зростання цін на борщовий набір на початку 2024 року на 2-3%. Це зростання пов'язують із збільшенням енерговитрат на зберігання овочів.

Пензин зазначає, що хоча поточні ціни нижчі, ніж рік тому, до загальної вартості борщового набору додадуться витрати, пов'язані зі збереженням урожаю в овочесховищах.

"У нас сьогодні ціни менші, ніж були рік тому, я маю на увазі борщовий набір. Але в овочесховищах, будь-яка робота, пов’язана зі збереженням врожаю, потребує витрат. І ці витрати, що йдуть на збереження, будуть докладатися до вартості борщового набору. Ну ніхто безоплатно ні моркву, ні цибулю, ні буряк не буде тримати", - каже експерт.

Нагадаємо, цього ніяк не зупинити: ціни на основні продукти в Україні досягли європейського рівня

Раніше «Українці» повідомляли, ПриватБанк "відіжме" всі ваші гроші: спише на шахрайство та копійки не поверне. Це краще знати

Як повідомляли «Українці», в Україні ввели третю платіжку за газ: "Останню шкуру здеруть"