Усі ми бачимо, яка напруга зросла між Україною та Польщею після блокування кордону польськими фермерами.

Звичайно, всі ми сподіваємося на те, що питання агропродукції ніяк не вплине на стосунки між звичайними людьми, але чи це так насправді? Опитування показало, як поляки ставляться до українців, американців та росіян.

Ситуація на кордоні з Польщею
Ситуація на кордоні з Польщею

Про ставлення поляків до інших народів свідчить останнє опитування польського Центру дослідження громадської думки (CBOS), пише РАР.

Так, в опитуванні, яке відбулося 11-21 січня, CBOS запитував респондентів про їхнє ставлення до різних націй: вони могли висловити симпатію, байдужість чи огиду. Виходячи з опитування, найбільше симпатії у жителів Польщі викликають американці та італійці.

Зокрема найбільше заяв про позитивне ставлення поляків отримали американці, які користуються симпатією 65% респондентів. Друге місце посідають італійці (63%), далі йдуть чехи (61%) та словаки (60%), англійці (55%) та литовці (51%).

А ось решта націй, які були включені до опитування, користуються симпатією менше ніж 50% опитаних мешканців Польщі.

Україна та Польща, фото: Tetiana Sharapova
Україна та Польща, фото: Tetiana Sharapova

Тим часом симпатію до українців задекларували 40% респондентів, байдужість – 26%, ворожість – 30%. Інші 4% не змогли визначити чіткого відношення. Згідно з опитуванням, приблизно таке саме ставлення поляки висловили до німців (40% симпатії, 31% ворожості, 24% байдужості).

У свою чергу найменше симпатії у респондентів викликали білоруси – 24%, роми – 22% та росіяни – 8%. При цьому рівень ворожості до останніх став найбільшим серед інших націй – 76%.

Польські фермери на кордоні, кадр з відео
Польські фермери на кордоні, кадр з відео

Нагадаємо, що Володимир путін заявив, що і не думав використовувати ядерку в Україні: "У нас все прописано у нашій стратегії".

Раніше ми повідомляли, що на чиїй вони стороні? Поляки ще більше посилюють блокаду кордонів України – наслідки жахливі.