Українське військове командування в один голос стверджувало, що з осені тривав російський наступ, який мав захлинутися до весни.

Невідомо, яка ситуація з ним зараз, але експерти вже розпочинають розмови про ще один наступ росіян, який почнеться незабаром.

Розбиті окупанти
Розбиті окупанти

Російська армія може готуватися до нового великого наступу влітку 2024 року. При цьому і навесні 2024 року окупаційні війська продовжать тиснути по всій лінії фронту. Ціль – дестабілізувати українські оборонні позиції.

Як зазначають аналітики Інституту вивчення війни, вирішальну роль у здатності України утримувати території та протистояти новому наступу РФ відіграє, ймовірно, допомога Заходу.

Повідомляється, що зараз Росія намагається зберегти темп наступальних операцій по всій лінії фронту, а основні зусилля спрямовані на просування на захід від Авдіївки. Щодня на цій ділянці фіксуються десятки механізованих та піхотних атак ворожих військ, які намагаються прорвати оборону України.

рашистські окупанти
рашистські окупанти

А Україна, яка зіткнулася з нестачею озброєння через затримки допомоги від Заходу, змушена віддавати пріоритет обмеженим ресурсам на критичних ділянках фронту, збільшуючи ризик прориву РФ на інших ділянках фронту. Через дефіцит зброї лінія фронту стала загалом крихкішою, незважаючи на те, що зараз російські війська ведуть повільний наступ.

Такою вразливістю України путінські війська планують скористатися навесні та влітку 2024 року. Вони намагатимуться йти у прорив до того, як погодні та ландшафтні умови навесні обмежуватимуть ефективний механізований маневр з обох боків фронту.

На сьогоднішній день наміри російського наступу влітку 2024 ще не зрозумілі і, ймовірно, не будуть зрозумілі доти, поки російські війська не почнуть його. Однак у ISW впевнені, що військове командування країни-терориста має намір отримати вигоду з будь-яких успіхів, яких воно досягне найближчими тижнями.

ЗСУ, фото з вільних джерел
ЗСУ, фото з вільних джерел

Нагадаємо, чому більшість військових сидять у тилу: Міноборони пояснили.

Раніше ми повідомляли, що Макрон назвав росію противником Франції та зробив заяву про звільнення Криму: "Не може бути тривалого світу".